Kręcone schody są częstym motywem plenerowych zdjęć ślubnych oraz innych sesji fotograficznych. Niestety w Warszawie jest niewiele dobrze zachowanych klatek schodowych, łatwo dostępnych, oraz dobrze oświetlonych. Kamienica na ul. Kłopotowskiego na Pradze nie jest może idealnym miejscem, lecz z pewnością ma unikalny klimat. Ostatnio będąc tam na zdjęciach zastaliśmy remont znacznej części schodów, więc możliwe że odświeżony widok jest znacznie ciekawszy.

Po wejściu w jej bramę od razu można zauważyć, że jest ona zabytkowa. Obecne kolory, połączenie zielonego i czerwonego, jest wynikiem niezbyt udanej fantazji mieszkańców. 222222

Wewnątrz znajduje się bardzo szeroka klatka schodowa, której centralną część zajmują spiralne schody. Ich konstrukcję wykonano z żeliwa, wyginając poszczególne pręty w łodygi kwiatów.
W prześwitach poszczególnych stopni widać zarówno wydrążone płatki kwiatów jak i wypukłe. Warto również zwrócić uwagę na posadzkę, która wyłożona jest w czarno-białą szachownicę.
Kamienica posiadała znacznie więcej oryginalnych ornamentów oraz autentycznych podłóg, jednak większość została usunięta podczas remontu generalnego w 1972r. Niemniej jednak obiekt nadal pozostaje niezwykle interesujący i warto go odwiedzić.
Kręcone schody na Pradze

Zdjęcia schodów od dołu również wyglądają bardzo ciekawie. Warto użyć dłuższego obiektywu, aby zawęzić kadr.

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Address & Contact

Our Address

Kłopotowskiego 38, Warszawa

GPS

52.252423189039696, 21.03655993938446

Web